Сайт сучасного журналіста
Ви - Гість

Меню сайта

Категорії розділу

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 23
Показано матеріалів: 21-23
Сторінки: « 1 2 3

I. Якщо ви плануєте документальну фотографію

 

Прогнозуйте. Хід багатьох подій можна передбачати. Часто заздалегідь відомо, хто буде учасником подій, де це буде відбуватися та коли. Виходячи з цього, завжди можна спробувати спрогнозувати, що й хто може бути в кадрі, і якою буде основна дія. Плануйте  ілюстрації так  само, як би ви планували матеріал: орієнтуйте фотографа на головне та обмірковуйте разом з ним необхідні деталі. (Наприклад, якщо ви збираєтеся писати про дитяче свято, то в кадрі повинні бути, по-перше, діти, по-друге, напевно, їхні батьки, але ніяк не місцеві начальники, які це свято будуть відкривати. Або, якщо в матеріалі мова йтиме про вчительку, що вечорами працює у стриптиз-шоу, то, очевидно, цікаво буде одержати знімок також і з шоу, і з уроку, який ця вчителька веде). Але на цьому етапі фотожурналіст,  репортер і редактор повинні працювати разом, на зразок того, як працюють репортер і оператор на телебаченні: візуальний ряд повинен доповнювати, конкретизувати та/або інтерпретувати текст, працювати на завдання, єдине для всього інформаційного пакета.

Теорія журналістики | Просмотров: 1928 | Добавил: Lubava | Дата: 2009-08-20 | Комментарии (0)

Давайте розглянемо, з яких елементів складається газета.

Газета поділяється на шпальти.

ШПАЛЬТА  - це відбиток тексту та образотворчих елементів на сторінці видання. На першій смузі, як правило, зверху, розміщується фірма «шапка».

ФІРМА  містить у собі назву газети, іноді певний символ, емблему, або малюнок, дату випуску газети, іноді дату початку випуску, порядковий номер газети (найчастіше нумерація  щороку починається заново, особливо у щомісячних виданнях, у цьому випадку поточний номер вказується в дужках), інформацію про засновників газети, іноді рядок девізу.

Теорія журналістики | Просмотров: 6246 | Добавил: Lubava | Дата: 2009-08-20 | Комментарии (0)

Постачання інформації - написання – редагування

 

Постачання інформації – збір релевантних і достовірних відомостей за допомогою спостереження, інтерв'ювання та дослідження. Це означає, що хтось, кому доручено перебувати в певному місці,  подає звіт про подію, що відбувається  там. Репортери - очі та вуха своєї газети - подають факти та зміст відповідно до прийнятого у газеті стилю.

Написання є способом подачі звіту про подію. Звичайно матеріал про якусь подію пише репортер. Але бувають теми, які висвітлюють одночасно декілька журналістів.

Редагування - це зміна, адаптування або облагороджування текстів, головним чином, для приведення їх у відповідність із нормами та стилем газети або просто для набуття ними обсягу, що збігається з виділеною площею або газетною смугою.

Дев'ять принципів поінформованості  
Теорія журналістики | Просмотров: 2944 | Добавил: Lubava | Дата: 2009-08-20 | Комментарии (0)

1-10 11-20 21-23

Форма входу

Логін:
Пароль:

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт створено в дизайн-студії «Аватар» © 2009
Використання інформації дозволяється при умові гіперпосилання на сайт www.korrespondent.at.ua
(для друкованих ЗМІ з письмового дозволу автора).
Сайт управляється системою uCoz